W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kameralna Scena CSK - Po Ptakach (After The Birds)

Kameralna Scena CSK - Po Ptakach (After The Birds)
Data rozpoczęcia 2023-11-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

Po Ptakach jest drugą częścią tryptyku realizowanego wspólnie przez CHOREĘ i Earthfall, Oba zespoły, posługujące się zupełnie odmiennymi estetykami i metodami pracy, konfrontują antyczną grecką pieśń chóralną ze współczesną muzyką, choreografią przestrzeni miejskiej i lękami dzisiejszego świata. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: co zostało nam dzisiaj po Ptakach Arystofanesa, po starożytnych Grekach i ich kulturze, co mamy z nimi wspólnego? Pamiętajmy, że Ateny za życia Arystofanesa przechodzą czas wyniszczających wojen ze Spartą, czas rozpadającej się demokracji, kryzysów politycznych, spisków i walki o władzę różnych stronnictw politycznych. Kruszą się wartości społeczne i religijne. W takich okolicznościach zawsze pojawiają się przewodnicy do nowego wspaniałego świata, który ma szanse powstać na gruzach starego, dzięki utopijnym ideom, populistycznym hasłom, manipulacjom i ustawieniu się dokładnie pomiędzy tymi, którym się udało, a tymi, którzy są przegrani.

Kameralna Scena CSK to nowe działanie teatralne. Główną ideą jest  pokazywanie lubelskiej publiczności ambitnego offowego teatru. Będziemy pokazywać spektakle teatrów polskich i zagranicznych. Tworzymy „nową” przestrzeń realizacji teatru w CSK - widownia każdorazowo budowana będzie na scenie Sali Operowej. Głównym kryterium doboru spektakli jest nowatorska forma i temat. Specyficzne miejsce realizacji projektu pozwoli na bliższy kontakt publiczności z aktorami dając efekt głębszego, intensywniejszego przeżycia sztuki teatru.

Bilety w Kasie CSK oraz na bilety.csklublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej