W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Katarzyna Czajka: "Życie zaczyna się po 50-ce"

Katarzyna Czajka: "Życie zaczyna się po 50-ce"
Data rozpoczęcia 2014-12-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Dom Kultury LSM zaprasza NA Koncert i spotkanie z Katarzyną Czajką Życie zaczyna się po 50-ce.
W programie rozmowa z Katarzyną Czajką na temat: Jak zostać miss po pięćdziesiątce? oraz znane przeboje musicalowe i operetkowe w wykonaniu Krystyny Szydłowskiej.
Prowadzenie - Ewa Hadrian

Katarzyna Czajka - kobieta zaangażowana społecznie od wielu lat. Pomysłodawczyni i współorganizatorka Konkursu "Miss po 50-ce". Jest to część składowa projektu, który ma na celu aktywizację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym. Brzmi poważnie, ale i tematy poruszane w projekcie są bardzo poważne. Pierwszy ruszył Konkurs na "Miss po 50-ce", ale nie o urodę tutaj chodzi (choć jest równie ważna dla kobiet 20-letnich, jak i ponad 50-letnich). Internauci i Jury pośród 170 pań z Polski i zagranicy wybierało Miss Gracji, Przedsiębiorczości, Życzliwości, Tolerancji, Etyki i Foto. Projekt uzyskał wielu patronatów, ale był organizowany przez zwykłą kobietę (po przejściach) dla innych zwykłych, niezwykłych kobiet.

Podczas Gali 12 października 2014 roku w Sound Garden Hotel w Warszawie odbyła się akcja charytatywna, a dochód z niej przekazano na cele statutowe fundacji Katarzyny Czajki – Fundacja "Miss po 50-ce". Zaproszeni goście poprzez zakup gadżetów związanych z konkursem, kalendarza ze zdjęciami laureatek wykonanych charytatywnie przez Michała Czajkę oraz książki autorstwa Katarzyny Czajki pt. Zostać miss… miss po 50-ce mogli wziąć udział w wyborze Miss Publiczności. Była to pierwsza edycja Konkursu, którego zasięg przerósł oczekiwania organizatorów. Jak bardzo jest potrzebny ten projekt, widać było po liczbie zgłaszających się pań, ale i po ilości problemów do rozwiązania.

Fundacja ,,Miss po 50-ce” nie będzie się ograniczała swoim zasięgiem i działaniem do pomocy tylko kobietom po 50-tce, choć jest to według Katarzyny Czajki grupa najbardziej dyskryminowana w Polsce. Katarzyna Czajka oprócz Konkursu ,,Miss po 50-ce” zamierza rozpocząć realizację trzech projektów związanych z profilaktyką zdrowia, integracją międzypokoleniową, promocją kobiet i podejmowanych przez nie działań. W tym celu również powstało czasopismo, dwumiesięcznik o nazwie ,,Miss po 50-ce najlepsze z życia…”
Konkurs ,,Miss po 50-ce” to wielki początek walki o zmianę stereotypów. Katarzyna Czajka chce pokazać, że kobieta po 50-tce jest dynamiczna i nowoczesna, pełna pasji i marzeń, przedsiębiorcza i życzliwa. (Społeczeństwo wolniej się starzeje i pierwszy zauważył to nasz rząd: wydłużenie czasu pracy do 67. roku życia). Poprzez swoje działania chce zwrócić uwagę na problem dostępu osób po 50-tce do miejsc pracy. Każdy człowiek ma prawo do istnienia w społeczeństwie, bez względu na wiek, płeć i poglądy. Każdy człowiek ma prawo do pracy i godnego życia.

„Muszę się zwierzyć od razu – pisze autorka – że nie jestem literatem. Piszę zwykłym językiem, nie siląc się na literacki. Dlatego nie opisuję okoliczności przyrody i nie używam innych ozdobników. Materiały do tej książki zbierałam przez pół roku. Wszystkie opisane tu historie wywarły na mnie ogromny wpływ. O każdej z moich bohaterek myślę codziennie. Każdej należy się tytuł miss wytrwałości. Każdą z pań podziwiam szczerze i każdej dziękuję za zwierzenia, za wspólnie spędzone godziny”.

Powiązane:

Dom Kultury LSM