W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Katarzyna Dąbrowska i zespół Urszuli Borkowskiej "Gramofon - ulubione piosenki" - ODWOŁANY

Katarzyna Dąbrowska i zespół Urszuli Borkowskiej "Gramofon - ulubione piosenki" - ODWOŁANY
Data rozpoczęcia 2019-05-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 20 zł
Kategoria Koncert

Katarzyna Dąbrowska - wokal
Urszula Borkowska - fortepian, aranżacje
Maciej Dobrzański - kontrabas 
Marcin Słomiński - perkusja

Niezwykły głos, charyzmatyczna osobowość i szeroki repertuar – od chłodnej liryki (piosenki Starszych Panów), po eksplozję namiętności („Tango Notturno”). Katarzyna Dąbrowska jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, telewidzowie znają ją także z seriali „Na dobre i na złe”, „Czas honoru” oraz „Belfer”. Śpiewającej aktorce towarzyszy trio pod kierunkiem Urszuli Borkowskiej (fortepian, aranżacje), Maciej Dobrzański (kontrabas) i Marcin Słomiński (perkusja). Gwiazdorski recital!
Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Katarzyna Dąbrowska to obdarzona bardzo silnym, niskim głosem aktorka śpiewająca w ostatnich latach okrzyknięta niezwykłą osobowością sceniczną. Jej głos i interpretacje porywają za serce i na długo zapadają w pamięć. Jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie, gdzie można Ją oglądać m.in. w Hamlecie W. Szekspira. 
Nagrywa słuchowiska w Teatrze Polskiego Radia a także dubbinguje filmy.
Zagrała w wielu filmach m.in. rolę Anny w filmie Niewinne w 2016 r. wyróżnionym przez Vouge Magazine i pokazanym na festiwalu filmów niezależnych Sundance w USA. Aktorkę można też było obejrzeć w hicie kinowym Po prostu przyjaźń.

W koncercie usłyszą Państwo piosenki, które aktorka lubi najbardziej. A zatem będzie „Ballada o próżności” i „Obejmę dozorcostwo” - piosenki, których interpretacja przyniosła aktorce główne nagrody na Festiwalach Piosenki w kraju i za granicą, trochę repertuaru autorskiego czyli piosenek napisanych specjalnie dla Katarzyny, jak Tango Desperado z ostatniej płyty nagranej z zespołem Warsaw Tango Group i kilka evergreenów muzyki polskiej („S.O.S.” z Kabaretu Starszych Panów) w zupełnie nowych aranżacjach. Artystce towarzyszy zespół Urszuli Borkowskiej, z którą współpracuje od lat.

Urszula Borkowska - kompozytor, aranżer i pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Wykładowca przedmiotu "Improwizacja fortepianowa" w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II st. nr 1 w Warszawie, pracuje również jako wykładowca w warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2008-2011 była kierownikiem muzycznym Teatru Polskiego w Warszawie. Wielokrotnie brała udział jako aranżer i pianistka w konkursach, festiwalach i przeglądach piosenki (m.in. z Katarzyną Dąbrowską, Katarzyną Walczak, Moniką Dryl i Marcinem Przybylskim, którzy zdobywali na nich najwyższe nagrody).

Współrealizowała recitale m. in. Krystyny Tkacz, Anny Sroki, Anny Dereszowskiej, Katarzyny Dąbrowskiej, Magdaleny Smalary i Grażyny Barszczewskiej, recitale kwartetów wokalnych BACH, Voiceband i Monday Girls, przedstawienia muzyczne (m.in. "Smutne miasteczko" reż. Andrzej Strzelecki, "Wieczór piosenek Brassensa" w Teatrze Polskim, "Do Amsterdamu - wieczór piosenek J. Brela ", "Matematyka miłości" - monodram M. Zajączkowskiej, "Pinokio" w Teatrze Polskim) oraz projekty instrumentalne - aranżacje - m. in. dla Kayah, Anity Lipnickiej, R. Lacatosa & Tangaty, Warszawskiego Kwintetu Akordeonowego, Jazz City Choir, kameralistów drezdeńskich i wielu innych zespołów kameralnych i orkiestrowych.

Współpracowała także ze śpiewaczkami operowymi (aranżacje i fortepian),m. in. z M. Pańko czy S. Moncajo. Pisze muzykę do sztuk teatralnych (m. in. "Romeo i Julia", "Skazani na Shawshank" "Zatrudnimy starego klowna", "Dochodzenie", "Bajki robotów", "Miłość do trzech pomarańczy", "Nowy Don Kichot" - kompozycja i aranżacja). Koncertuje w Polsce i za granica (USA, Australia ,Rosja, Argentyna, Niemcy, Litwa i inne). Jest współzałożycielką, kompozytorem oraz aranżerem zespołów Machina del Tango, BACH, Monday Girls i Warsaw Tango Group.