W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kiermasz ziołowo-miodowy
Data rozpoczęcia 2019-08-15
Godzina rozpoczęcia 11:00
Data zakończenia 2019-08-15
Godzina zakończenia 16:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy
Kategoria Pokaz

W sierpniowe popołudnie, nad stawem, przy aromatycznym ogrodzie ziołowym w lubelskim skansenie zagoszczą wytwórcy miodów, produktów ziołowych i rękodzieła.

Kiermasz ziołowo-miodowy, który odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej, to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu. W malowniczym pejzażu sektora Powiśle, nad stawem zaprezentują się wystawcy produktów zielarskich oraz rękodzieła z motywami roślinnymi, a także wytwórcy miodów i produktów naturalnych.

Jest to świetna okazja do zwiedzenia edukacyjnej ekspozycji zielarskiej w zagrodzie z Janiszowa oraz ogrodu sensorycznego. Kiermaszowi  będą towarzyszyć warsztaty i pokazy o tematyce zielarskiej i pszczelarskiej. Dla upamiętnienia tego popołudnia przygotowaliśmy ziołową ramkę do zdjęć, a na najmłodszych będzie czekał retro kącik zabaw.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej