W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kino: Cuda
Data rozpoczęcia 2015-11-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN
Kategoria Występ

„Cuda” (Le Meraviglie)

Włochy , Szwajcaria, Niemcy 2014 / 110' / 

film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami

reżyseria: Alice Rohrwacher

scenariusz: Alice Rohrwacher

występują: Alba Rohrwacher, Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Sabine Timoteo, Agnese Graziani, Monica BellucciBaśniowa opowieść o życiu z dala od cywilizacji w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji. Zaszyła się tam para byłych hipisów z czterema córkami. Wierna przebrzmiałej dziś idei rodzina ledwo wiąże koniec z końcem. Jak w tym świecie odnajdzie się dorastająca Gelsomina? Czy uda jej się ocalić rodziców od bankructwa? Czy ceną będzie zdrada? 

Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze StarymZwycięzca Grand Prix na festiwalu w Cannes. Film, który oczarował członków jury: Jane Campion oraz Sophię Coppolę, a Nicolasa Windinga Refna poruszył do łez. „Cuda” młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiadają prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii. Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”.

Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej