W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kino: Dzikie historie
Data rozpoczęcia 2015-11-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN
Kategoria Występ

„Dzikie historie” (Relatos Salvajes)

Argentyna, Hiszpania 2014 / 122' 

film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami

reżyseria: Damián Szifron

scenariusz: Damián Szifron

występują: Rita Cortese, Ricardo Darín, Erica Rivas, Leonardo Sbaraglia, Nancy Dupláa, Darío Grandinetti, Oscar Martínez, Osmar Núñez
Tragikomedia o frustracji, która narasta, żeby w końcu wybuchnąć niekontrolowaną erupcją, musi chyba odpowiadać na nasze najgłębsze tęsknoty, skoro zdobyła serca widzów i krytyków na całym świecie. Sześcioro bohaterów kolejnych nowel staje w obliczu sytuacji, które powodują przekroczenie wszelkich granic. Cena bywa wysoka, ale czy nie warto jej zapłacić za obietnicę katharsis? Konwulsyjnie śmieszna, choć momentami przerażająca, brawurowa komedia czarna jak smoła.  

Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze StarymProducent Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. „Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej