W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym „Ada, to nie wypada!”

Kino w Teatrze Starym „Ada, to nie wypada!”
Data rozpoczęcia 2016-03-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka, Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Ada, to nie wypada!”
Polska 1936 / 82'
scenariusz i reżyseria: Konrad Tom zdjęcia: Albert Wywerka
muzyka: Zygmunt Wiehler
występują: Antoni Fertner, Loda Niemirzanka, Kazimierz Junosza-Stępowski, Aleksander Żabczyński, Kazimierz Krukowski, Romuald Gierasieński, Janina Krzymuska, Helena Zarembina, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska 

Jedna z najlepszych polskich komedii z lat 30. XX wieku. Niesforną Adę papa umieszcza w internacie, by nabrała ogłady, w obawie, że nie znajdzie dla niej męża. Tam Ada ujawnia wybitny talent muzyczny. Po serii pomyłek – starszego pana przysłanego na zwiady Ada bierze za starającego się o jej rękę i pokazuje mu się z jak najgorszej strony, tymczasem to ojciec ewentualnego narzeczonego – wszystko kończy się happy endem. I to podwójnym – młodzi się połączą, a talent Ady zostanie doceniony. Doborowa obsada (debiutującej w pierwszoplanowej roli Lodzie Niemirzance partnerują: amant Aleksander Żabczyński i wybitny komik Antoni Fertner), błyskotliwe dialogi i świetne piosenki z tekstami Jerzego Jurandota tworzą całość lekką i pełną wdzięku. Zrekonstruowana wersja filmu, którą prezentujemy, powstała z zestawienia trzech zachowanych niekompletnych kopii. Dzięki rekonstrukcji cyfrowej jakość obrazu i dźwięku jest o wiele lepsza, a całość jest o blisko 9 minut dłuższa od wersji dotychczasowej - Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej