W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kino w Teatrze Starym "Aida"
Data rozpoczęcia 2022-03-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8-10 zł
Kategoria Film

"Aida"
(Quo vadis, Aida)
Bośnia i Hercegowina, Austria, Rumunia, Holandia, Niemcy, Polska, Francja, Norwegia, Turcja 2020
kolor, 104 min
scenariusz i reżyseria: Jasmila Žbanić
zdjęcia: Christine A. Maier
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
obsada: Jasna Djuricić (Aida Selmanagić), Izudin Bajrović (Nihad), Boris Ler (Hamdija) Dino Bajrocić (Sejo), Johan Heldenbergh (płk. Karremans)

Rok 1995, Bośnia. Trwa wojna. Zanim się zaczęła, Aida była nauczycielką angielskiego w Srebrenicy. W dalszym ciągu mieszka tam z mężem i dwoma prawie dorosłymi synami, ale teraz jest tłumaczką w pobliskim obozie wojsk ONZ. Kiedy Srebrenicę zajmą wojska serbskie, kobieta zrobi wszystko, żeby ocalić swoich bliskich.
Jasmila Žbanić bez zbędnych scen przemocy opowiada o nienawiści, która zabija. O sąsiadach, którzy stają się śmiertelnymi wrogami. A przede wszystkim o złu, które jeśli poczuje własną siłę, nie może się zatrzymać. I o bezradności wobec nienawiści, nawet jeśli wydaje się ona groteskowa w swojej pysze i głupocie. „Aida” to jeden z najważniejszych filmów europejskich ostatnich lat.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
Oscar 2021: nominacja (film międzynarodowy)
Europejska Nagroda Filmowa 2021: nominacje za film, reżyserię, rolę kobiecą,
scenariusz
Independent Spirit Award 2021 (film międzynarodowy)
WAMA FF Olsztyn 2021: Grand Prix i Nagroda Publiczności

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.