W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Brzdąc"

Kino w Teatrze Starym: "Brzdąc"
Data rozpoczęcia 2014-01-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

"Brzdąc" („The Kid”)

USA 1921 / 68' / od 12 lat
film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami
reżyseria i scenariusz: Charles Chaplin
wyk. Charles Chaplin, Jackie Coogan, Edna Purviance, Lita Grey, Henry Bergman

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego: "Świteź" / reż. Kamil Polak / Polska, Dania, Francja, Kanada, Szwajcaria 2010 / 20'
Animacja zrealizowana w warszawskim studiu Human Ark przez Kamila Polaka z grupą współpracowników i przyjaciół to brawurowa adaptacja ballady Adama Mickiewicza. Film nagrodzono na kilkunastu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. na najważniejszym festiwalu animacji w Annecy.

Bilety: normalne: 10 PLN, ulgowe: 8 PLN

W 2014 mija 125 rocznica urodzin Charlesa Spencera Chaplina. Geniusz kina, reżyser, scenarzysta, aktor, producent, w pamięci milionów pozostaje Charliem - trampem, w charakterystycznym stroju przemierzającym świat w poszukiwaniu nieuchwytnego szczęścia.

"Brzdąc" to pierwszy pełnometrażowy film Charliego (po przemontowaniu i znacznym skróceniu "Shoulder Arms" z 1918 roku) i przełom w kinie niemym; od tej pory zarówno Chaplin jak i jego konkurenci: Buster Keaton i Harold Lloyd będą kręcić filmy pełnospektaklowe. To melodramat mieszający humor z goryczą a trafne obserwacje obyczajowe z farsowymi gagami. Opowieść o przyjaźni ubogiego szklarza i dziecka-podrzutka kończy się happy endem, podszytym jednak gorzkim posmakiem, który stał się jednym z wyznaczników stylu Chaplina.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej