W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Chce się żyć"

Kino w Teatrze Starym: "Chce się żyć"
Data rozpoczęcia 2014-06-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

Chce się żyć”
Polska 2013 / 107’ / b.o.
film z audiodeskrypcją
scenariusz i reżyseria: Maciej Pieprzyca
wyk.: Dawid Ogrodnik, Kamil Tkacz, Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik, Anna Nehrebecka, Katarzyna Zawadzka, Helena Sujecka, Mikołaj Roznerski.

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego.

Mateusz rodzi się z porażeniem mózgowym. Lekarze twierdzą, że jest rośliną - nie rozumie, co się wokół niego dzieje. Nie przekonani o tym rodzice Mateusza traktują go, o ile to możliwe, tak samo jak jego rodzeństwo. Potrzeba jednak czasu i dramatycznych wydarzeń, żeby Mateusz mógł się skomunikować z otoczeniem. Jego walka o to jest treścią filmu.
Wbrew trudnemu tematowi, film Macieja Pieprzycy jest optymistyczną, wzruszającą afirmacją życia i wiary w przekraczanie własnych,choćby największych, ograniczeń. Inspiracją do powstania fabuły stał się krótki film "Jak motyl", zrealizowany w 2005 roku przez Ewę Piętę, nieżyjącą już dokumentalistkę. To właśnie jej twórcy "Chce się żyć" dedykowali swój film. Do historii polskiego kina przejdzie rola Mateusza, granego przez Dawida Ogrodnika (dorosłego), i Kamila Tkacza (małego Mateusza).

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej