W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Ciało"

Kino w Teatrze Starym. "Ciało"
Data rozpoczęcia 2012-11-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

Polska 2003 / 94’ / od 12 lat
film z angielskimi napisami
reżyseria: Tomasz Konecki, Andrzej Saramonowicz
scenariusz: Andrzej Saramonowicz
wyk. Rafał Królikowski, Tomasz Karolak, Zbigniew Zamachowski, Robert Więckiewicz, Cezary Kosiński, Bronisław Wrocławski

Prowadzenie: Magdalena Sendecka
Goście: Andrzej Saramonowicz

Namaszczeni przez Juliusza Machulskiego na festiwalu w Gdyni (liczne nagrody za debiutanckie „Pół serio”) Konecki i Saramonowicz swoją drugą komedię ubrali w konwencję kina gangsterskiego. A właściwie jego pastiszu. Pełne aluzji i odniesień do arcydzieł gatunku, skrzące się absurdalnym humorem i surrealistycznymi pomysłami „Ciało” zachwyca precyzją zazębiających się i misternie splatających wątków. W tej postmodernistycznej zabawie w kino kamienną powagę zachowują aktorzy, których cała plejada ma tu niezwykłe pole do popisu, uprawdopodabniając najbardziej skomplikowane łamańce fabularne i charakterologiczne wymyślone przez scenarzystę.
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Andrzej Saramonowicz - pracował jako redaktor, dziennikarz i recenzent filmowy w „Gazecie Wyborczej” oraz jako redaktor w Telewizji Polskiej. Obecnie krytyk filmowy tygodnika „Przekrój”. Autor scenariuszy seriali filmowych i filmów fabularnych („Pół serio” 2000, Nagroda Specjalna Jury za scenariusz na XXV Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia 2000). Scenarzysta i współreżyser (razem z Tomaszem Koneckim) filmu fabularnego „Ciało” jednego z najchętniej oglądanych polskich filmów w 2003 roku, nagrodzonego m.in. Złotą Kaczką za najlepszy polski film 2003 roku i Brązowym Granatem na festiwalu komedii w Lubomierzu w 2004. Autor sztuk teatralnych „Testosteron” (2002, Teatr Montownia, nagroda dla najlepszej komedii teatralnej roku na Festiwalu Talia w Tarnowie w 2003) i „2 maja” (2004, Teatr Narodowy w Warszawie).

Bilety: normalne: 10 zł, ulgowe: 8 zł