W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "C'mon C'mon"

Kino w Teatrze Starym "C'mon C'mon"
Data rozpoczęcia 2022-05-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8-10 zł
Kategoria Film

"C'mon C'mon"
USA 2021
czarno-biały, 109’
scenariusz i reżyseria: Mike Mills
zdjęcia: Robbie Ryan
muzyka: Aaron Dessner, Bryce Dessner
obsada: Joaquin Phoenix (Johnny), Gaby Hoffmann (Viv), Woody Norman (Jesse), Molly Webster (Roxanne), Scoot McNairy (Paul), Jaboukie Young-White (Fern), Deborah Strang (Carol)

Dziennikarz radiowy Johnny, poproszony o pomoc przez swoją siostrę Viv, zabiera w podróż po Stanach dziewięcioletniego bratanka. Nagrywając materiał do kolejnych audycji o życiu i poglądach na świat amerykańskich nastolatków, musi odpowiedzieć również sobie na pytania, które stawia rozmówcom.
Skrzyżowanie filmu drogi z esejem filozoficznym na temat sensu życia, oczekiwań społecznych i granic rodzinnych ról i obowiązków? Brzmi złowrogo i pretensjonalnie, a tymczasem na ekranie mamy historię pełną wdzięku i podnoszącą na duchu, a wspaniałe czarno-białe zdjęcia Robbiego Ryana (nagrodzone Złotą Żabą w Toruniu) pozwalają wybrzmieć nieoczywistej ścieżce dźwiękowej, która staje się pełnoprawną bohaterką filmu.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
Camerimage 2021: Złota Żaba i Nagroda Publiczności
BAFTA 2022: nominacja dla Woody’ego Normana za rolę drugoplanową oraz 11 innych nagród i 49 nominacji

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej