W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Holy Motors"

Kino w Teatrze Starym: "Holy Motors"
Data rozpoczęcia 2015-06-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

Holy Motors
Francja 2012 / 110' / od 18 lat
Reżyseria: Léos Carax.
Scenariusz: Léos Carax.
Występują: Denis Lavant (11 ról), Edith Scob (Céline), Eva Mendes (Kay M.), Kylie Minogue (Eva Grace), Elise Lhomeau (Léa), Jeanne Dissom (Angèle), Michel Piccoli, Léos Carax.

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego.

Tuż przed wakacjami, na zakończenie sezonu trochę szaleństwa. Oniryczna opowieść Léosa Caraxa, powracającego tym filmem po kilkunastu latach milczenia jednego z twórców francuskiego neobaroku, trzy lata temu poruszyła widzów canneńskiego festiwalu. Ulubiony aktor Caraxa, Denis Lavant, wychodzi rankiem do pracy. Nietypowej. Przemieszczając się po Paryżu, wykonuje przedziwne zlecenia, wcielając się w kolejne role. Aktor zmienia postacie, reżyser zmienia gatunki, żonglując konwencjami i cytatami z historii kina. Bezczelne, postmodernistyczne irracjonalne kino, rządzące się logiką snu i wolnych skojarzeń, budzi zachwyt albo wzruszenie ramion, prowokując do niezliczonych interpretacji. Warto pokusić się o własną
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej