W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: Honorowy obywatel

Kino w Teatrze Starym: Honorowy obywatel
Data rozpoczęcia 2017-05-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Honorowy obywatel” (The Distinguished Citizen)
Argentyna, Hiszpania 2016/ 
czas trwania: 120 minut
reżyseria: Gastón Duprat, Mariano Cohn 
scenariusz: Andrés Duprat
obsada: Oscar Martinez (Daniel Mantovani), Dady Brieva (Antonio), Andrea Frigerio (Irene), NoraNavas (Nuria), Manuel Vincente (burmistrz), Marcelo D’Andrea (Florencio Romero), Belén Chavanne (Julia)

Pisarz noblista, od lat w niemocy twórczej, żyje na uboczu gdzieś w Europie, odmawiając wszelkich wystąpień publicznych. Pod wpływem impulsu godzi się jednak na wizytę w małym argentyńskim miasteczku, z którego uciekł kilkadziesiąt lat wcześniej, a którego mieszkańców opisywał w swych książkach. Dziś władze miasta chcą mu przyznać tytuł honorowego obywatela. Co spotka go w mitycznej krainie młodości?
Brawurowa tragikomedia z elementami thrillera. Ileż tu tematów! Prowincja jako osobny świat, z własną mentalnością, estetyką, układami (Salas znakomicie odnalazłoby się w Polsce). Sztuka, jej niebezpieczne związki z rzeczywistością, obowiązki i przekroczenia. Status artysty i celebryty. Snucie opowieści wreszcie – jako temat. A wszystko inteligentne i precyzyjne jak brzytwa. Śmieszne i straszne. Koniecznie!
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

ważniejsze nagrody:
MFF Wenecja 2016: Nagroda Vittorio Veneto dla najlepszego filmu; Puchar Volpiego dla najlepszego aktora (Oscar Martínez)
MFF Valladolid 2016: najlepszy scenariusz, Silver Spike dla filmu
MFF Saloniki 2016: Nagroda Publiczności
MFF Hajfa 2016: najlepszy film zagraniczny
Nagrody Argentyńskiej Akademii Filmowej: osiem nominacji

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej