W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Idealny mąż” (An Ideal Husband)

Kino w Teatrze Starym: "Idealny mąż” (An Ideal Husband)
Data rozpoczęcia 2015-04-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

Idealny mąż (An Ideal Husband)
USA, Wielka Brytania 1999 / 97' / od 15 lat
Film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.
Reżyseria: Oliver Parker.
Scenariusz: Oliver Parker wg sztuki Oscara Wilde’a.
Obsada: Cate Blanchett (lady Gertrude Chiltern), Minnie Driver (Mabel Chiltern), Rupert Everett (lord Arthur Goring) , Julianne Moore (Laura Cheveley), Jeremy Northam (sir Robert Chiltern), Peter Vaughan (Phipps).

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego.

Elegancka, błyskotliwa, inteligentna – nic dziwnego, że takie przymiotniki cisną się na usta w odniesieniu do tej trochę chyba w Polsce niedocenionej komedii, skoro autorem pierwowzoru literackiego jest Oscar Wilde. Skomplikowana intryga (a właściwie sieć intryg), polityka, biznes, a nade wszystko – życie uczuciowe brytyjskiej arystokracji sprzed stu lat, wspaniałe dialogi w ustach znakomitych aktorów – czegóż więcej trzeba do znakomitej rozrywki?
Kiedy znany londyński bon vivant Arthur (Everett) zostaje poproszony o ratowanie z opresji sir Roberta (Northam), nękanego przez szantażystkę (Moore), nie podejrzewa, jak wysoka może być stawka w grze, w którą tak ochoczo się angażuje.

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej