W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Jabłka Adama"

Kino w Teatrze Starym: "Jabłka Adama"
Data rozpoczęcia 2014-06-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

"Jabłka Adama” ( “Adams æbler”)
Dania, Niemcy 2005 / 94' / od 12 lat
film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami
scenariusz i reżyseria: Anders Thomas Jensen
wyk.: Mads Mikkelsen, Ulrich Thomsen, Nicolas Bro, Ali Kazim, Paprika Steen, Nikolaj Lie Kaas, Ole Thestrup, Lars Ranthe

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego: „Drżące trąby” / reż. Natalia Brożyńska / Polska 2010 / 3'

Do ośrodka resocjalizacji na plebanii zamieszkałej przez pastora Ivana i kilkoro jego podopiecznych rozbitków życiowych,dołącza wysłany tu przez sąd neonazista Adam. Ivan jest głęboko przekonany, że ludzie są dobrzy, a każdą, nawet najbardziej zbłąkaną owieczkę, można sprowadzić na drogę cnoty, wystarczy otoczyć ją miłością. Adam postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli.
Walka protagonistów godna Dostojewskiego, odwołująca się do Księgi Hioba i innych wielkich tekstów kultury, a z drugiej strony do filmów Quentina Tarantino, ubrana jest w formę groteskowej czarnej komedii, w której absurd goni absurd, a widownia płacze ze śmiechu. Debiut reżyserski scenarzysty największych sukcesów Dogmy, Andersa Thomasa Jensena.

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej