W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Jak daleko stąd, jak blisko"

Kino w Teatrze Starym: "Jak daleko stąd, jak blisko"
Data rozpoczęcia 2014-11-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

“Jak daleko stąd, jak blisko"
Polska 1971 / 93' / od 15 lat
scenariusz i reżyseria: Tadeusz Konwicki
wyk.: Andrzej Łapicki, Gustaw Holoubek, Maja Komorowska, Alicja Jachiewicz, Ewa Krzyżewska, Edmund Fetting, Zdzisław Maklakiewicz

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego.

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN

Jedno z najwybitniejszych dokonań artystycznych pisarza i reżysera, Tadeusza Konwickiego. Twórca kina autorskiego, zajmujący szczególne miejsce w polskiej kinematografii, odmalowuje na ekranie świat własnej wyobraźni, koncentrując się na swoich obsesjach, lękach i fascynacjach. Ale właśnie przez tę ostentacyjną prywatność dotyka najistotniejszych prawd o zbiorowości, stając się wyrazicielem prawd uniwersalnych. W Andrzeju, głównym bohaterze „Jak daleko stąd jak blisko”, możemy się dopatrywać porte-parole autora. Jego oniryczna podróż w przeszłość, z nadzieją wyjaśnienia albo przynajmniej zrozumienia motywów samobójstwa przyjaciela, jest wędrówką wśród widm i symboli niekoniecznie już prywatnych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej