W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Jak pies z kotem"

Kino w Teatrze Starym "Jak pies z kotem"
Data rozpoczęcia 2019-06-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"Jak pies z kotem"
reż. Janusz Kondratiuk

Polska 2018
100 min
scenariusz: Janusz Kondratiuk, Dominik W. Rettinger
zdjęcia: Witold Płóciennik
muzyka: Bartłomiej Gliniak
obsada: Olgierd Łukaszewicz (Andrzej), Aleksandra Konieczna (Iga), Robert Więckiewicz (Janusz), Bożena Stachura (Beata), Marcin Stępniak (Mateusz, syn Beaty), Marian Buczkowski (Maniuś, przyjaciel Janusza), Jan Kondratiuk (Jan), Vera Kondratiuk (Vera), Lucyna Malec (Renia, siostra Igi), Przemysław Glapiński (Artur, mąż Reni)


Bracia Janusz i Andrzej rywalizują ze sobą od dzieciństwa. Obaj wybrali ten sam zawód reżysera filmowego, a publiczność myli ze sobą ich filmy. Nic dziwnego, że ich stosunki nie są zbyt bliskie. Do czasu, gdy starszy z nich dostaje udaru. Janusz bez chwili wahania przejmuje opiekę nad częściowo sparaliżowanym bratem, podporządkowując jej nie tylko własne życie. 
Janusz Kondratiuk porwał się na rzecz niemożliwą. Opowiedzieć o tak trudnym kawałku własnego życia bez ekshibicjonizmu? Z ciepłem i ironią? Bez popadania w sentymentalizm? A jednak się udało, dzięki wyobraźni i subtelności reżysera i geniuszowi czwórki aktorów w wiodących rolach. Życie, śmierć, pamięć, miłość i nienawiść, bezradność, nadzieja i rezygnacja – tego filmu nie można przegapić. 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym


Nagrody:
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia 2018: nagroda za drugoplanową rolę kobiecą: Aleksandra Konieczna; za drugoplanową rolę męską: Olgierd Łukaszewicz,
Złota Taśma 2019 – Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP: wyróżnienie