W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: "Jak zostać królem” (The King's Speech)

Kino w Teatrze Starym: "Jak zostać królem” (The King's Speech)
Data rozpoczęcia 2015-04-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

Jak zostać królem (The King's Speech)
Australia, Wielka Brytania 2010 / 111' / od 15 lat
Film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.
Reżyseria: Tom Hooper.
Scenariusz: David Seidler.
Obsada Colin Firth (Jerzy VI), Helena Bonham Carter (królowa Elżbieta), Derek Jacobi (arcybiskup Cosmo Lang), Geoffrey Rush (Lionel Logue), Jennifer Ehle (Myrtle Logue), Michael Gambon (Jerzy V), Guy Pearce (Edward VIII), Claire Bloom (królowa Maria), Timothy Spall (Winston Churchill).

Rok 1936. Książę Albert (Firth) po śmierci króla Jerzego V i abdykacji w atmosferze skandalu Edwarda VIII musi przejąć władzę w państwie stojącym u progu wojny. Wycofanemu, borykającemu się z jąkaniem księciu wydaje się to zadaniem ponad siły. Dzięki wsparciu żony (fenomenalna, ciepła ale dystyngowana jak przystało królowej (Bonham Carter) i mądrości australijskiego terapeuty, stosującego niekonwencjonalne metody (Geoffrey Rush), król Jerzy VI nie tylko zapanuje nad głosem, ale wyrośnie na prawdziwego przywódcę narodu.

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej