W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Lęk wysokości"

Kino w Teatrze Starym. "Lęk wysokości"
Data rozpoczęcia 2013-05-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

Polska 2011 / 90’ / od 12 lat
film z angielskimi napisami
reżyseria: Bartosz Konopka
scenariusz: Piotr Borkowski, Bartosz Konopka
wyk. Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Dorota Kolak, Magdalena Popławska, Anna Dymna, Mieczysław Grąbka , Damian Matuszewski, Andrzej Konopka, Krystyna Czubówna

Po projekcji odbędzie się spotkanie z gośćmi - transmisja on-line na stronie Teatru Starego.

Prowadzenie: Magdalena Sendecka
Goście: Krzysztof Stroiński

Bilety: Normalne: 10 PLN, ulgowe: 8 PLN

Tomek, stojący u progu kariery dziennikarz telewizyjny (Marcin Dorociński) próbuje się odnaleźć w sytuacji choroby psychicznej ojca (Krzysztof Stroiński), coraz bardziej pogrążającego się w świecie własnych obsesji. Poruszający film Konopki jest opowieścią o szukaniu porozumienia i odbudowywaniu utraconej więzi między synem a ojcem, o trudnej lecz nie niemożliwej miłości. Jest też niezwykle subtelnym a przy tym realistycznym studium choroby psychicznej. Ten opis nie ma tu – jak choćby w pamiętnym „Locie nad kukułczym gniazdem” Miloša Formana – wymiaru zamierzonej metafory, co nie znaczy, że nie niesie dodatkowych znaczeń. Nie tylko filmowy Tomek musi się skonfrontować z rzeczywistością i przeformułować swój system wartości. Twórcy zapraszają do tego także widza, który może spojrzeć na filmową chorobę jak na decyzję o emigracji wewnętrznej ze świata zbyt trudnych wyborów i niesatysfakcjonujących relacji.
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym