W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Matka Joanna od aniołów"

Kino w Teatrze Starym. "Matka Joanna od aniołów"
Data rozpoczęcia 2013-03-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

Polska 1960 / 103’ / od 12 lat
film z angielskimi napisami
film zrekonstruowany cyfrowo w ramach Projektu KinoRP
reżyseria: Jerzy Kawalerowicz
scenariusz: Tadeusz Konwicki, Jerzy Kawalerowicz
wyk. Lucyna Winnicka, Mieczysław Voit, Anna Ciepielewska, Maria Chwalibóg, Kazimierz Fabisiak, Stanisław Jasiukiewicz, Zygmunt Zintel, Jerzy Kaczmarek, Franciszek Pieczka

Bilety: normalne: 10 PLN, ulgowe: 8 PLN

Film o tragicznej, niemożliwej miłości, o ludziach zaplątanych w sidła systemu totalitarnego czy – jak chcą inni interpretatorzy – równie uniwersalna opowieść o konsekwencjach nie dość mocnej wiary, połowiczności przeżycia duchowego? W czarno-białych obrazach autorstwa Jerzego Wójcika niewiele zawarli twórcy czarno-białych rozstrzygnięć. Z całą pewnością natomiast jest to jeden z najwybitniejszych polskich filmów i jeden z najciekawszych portretów kobiecych. Wybitną kreację Lucyny Winnickiej jako opętanej przeoryszy kontrapunktuje w roli drugoplanowej równie znakomita Anna Ciepielewska.
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym