W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Najlepszy"

Kino w Teatrze Starym "Najlepszy"
Data rozpoczęcia 2019-09-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"Najlepszy"
Polska 2017
104 min

reżyseria: Łukasz Palkowski
scenariusz: Agatha Dominik, Maciej Karpiński
zdjęcia: Piotr Sobociński jr
obsada: Jakub Gierszał (Jerzy Górski), Kamila Kamińska (Ewa), Anna Próchniak (Grażyna), Arkadiusz Jakubik (kierownik basenu), Janusz Gajos (Marek Kotański), Artur Żmijewski (ojciec Jerzego), Magdalena Cielecka (matka Jerzego), Adam Woronowicz (ojciec Grażyny). Szymon Piotr Warszawski (Paweł), Mateusz Kościukiewicz (Andrzej), Tomasz Kot (Okoń)

Na otwarcie kolejnego sezonu filmowego w Teatrze Starym – trochę trudnego optymizmu. 
Film Łukasza Palkowskiego, oparty na prawdziwej biografii Jerzego Górskiego, zwycięzcy triathlonowych mistrzostw świata, był najdłużej oklaskiwanym tytułem nie tylko na festiwalu w Gdyni. Wstrząsająca historia chłopaka, który pogrąża się w nałogu, ciągnąc za sobą ukochaną, a potem, dzięki sile, determinacji i wsparciu otoczenia, wbrew wszelkim oczekiwaniom wydostaje się na powierzchnię i zwycięża, zrobiona jest z charakterystycznym dla Łukasza Palkowskiego nerwem i energią. Można dyskutować nad decyzjami obsadowymi (nagradzany na festiwalach za tę rolę Jakub Gierszał o delikatnej urodzie inteligenckiego dziecka nie był wszak wyborem oczywistym), rozłożeniem akcentów (żal na przykład, że nie znalazło się więcej miejsca dla Marka Kotańskiego w kreacji charyzmatycznego Janusza Gajosa), czy sposobem metaforyzacji uzależnienia, ale ta historia niesie i uwodzi. 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym