W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Niewinni czarodzieje"

Kino w Teatrze Starym. "Niewinni czarodzieje"
Data rozpoczęcia 2013-11-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

„Niewinni czarodzieje”
Polska 1960 / 83' / od 12 lat
film z angielskimi napisami
film zrekonstruowany cyfrowo w ramach Projektu KinoRP
reżyseria: Andrzej Wajda
scenariusz: Jerzy Andrzejewski, Jerzy Skolimowski
wyk. Tadeusz Łomnicki, Krystyna Stypułkowska, Wanda Koczeska, Kalina Jędrusik, Teresa Szmigielówna, Zbigniew Cybulski, Roman Polański, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Komeda, Andrzej Trzaskowski

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego.

Bilety: normalne: 10 PLN, ulgowe: 8 PLN

Pozornie jeden z najbardziej apolitycznych filmów Wajdy, naprawdę dawał opis stylu życia popaździernikowej młodzieży, do niedawna absolutnie niecenzuralny. Umieszczając akcję w najmodniejszych miejscach Warszawy, pokazując życie ówczesnych „hipsterów”, reżyser kontestował obraz rzeczywistości zawłaszczony przez propagandę. A zarazem – przywołując w tytule „Dziady” Mickiewicza, osadzał bohaterów w świecie wartości, którym jakoby zaprzeczali. Film do dziś zachował wdzięk, stając się zarazem dokumentem swego czasu: w epizodach pojawiają się tu nie tylko Zbigniew Cybulski i Kalina Jędrusik, ale i Jerzy Skolimowski, Krzysztof Komeda, Roman Polański czy Andrzej Trzaskowski.

Nagrody:
- MFF Edynburg: Dyplom

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej