W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Pavarotti"

Kino w Teatrze Starym "Pavarotti"
Data rozpoczęcia 2021-12-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"Pavarotti"
Wielka Brytania, USA, 2019
czas trwania: 114 min
Reżyseria: Ron Howard
Scenariusz: Mark Monroe, Cassidy Hartman
Występują: Luciano Pavarotti, Spike Lee, księżna Diana i inni


Ron Howard, aktor, reżyser i producent, laureat Oscara (m.in. Piękny umysł, Kod da Vinci, Frost/Nixon, Han Solo: Gwiezdne wojny – historie) w niezwykłym dokumencie przedstawia życie legendarnego tenora Luciano Pavarottiego. Chłopak z ubogiej włoskiej rodziny (ale o tradycjach muzycznych) obdarzony niezwykłym głosem, umiejętnie rozwija swój talent i robi oszałamiającą karierę. To on pierwszy zyskał popularność porównywalną z największymi gwiazdami rocka.
Zestawiając liczne materiały archiwalne, wywiady i zapisy koncertów, film opowiada o spełnionym, choć niepozbawionym dramatów i klęsk życiu człowieka, który prócz talentu muzycznego miał niezwykły talent zjednywania sobie ludzi i rozkochiwania w sobie publiczności.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej