W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Sala samobójców"

Kino w Teatrze Starym. "Sala samobójców"
Data rozpoczęcia 2013-04-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

Polska 2011 / 112’ / od 12 lat
film z angielskimi napisami
reżyseria i scenariusz: Jan Komasa
wyk. Jakub Gierszał, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Agata Kulesza, Krzysztof Pieczyński, Bartosz Gelner , Danuta Borsuk

Bilety: Normalne: 10 PLN, ulgowe: 8 PLN

Wysmakowany formalnie (część filmu jest animowana), obsypany nagrodami i doceniony przez publiczność (ponad 820 tys. widzów) debiut Jana Komasy to nie tyle portret mężczyzny, co chłopca, który właściwie jeszcze nie wkracza w życie, dopiero się do tego sposobi. Ale miejsce w cyklu „Portret mężczyzny” mogą mu zapewnić nieprzypadkowe choć subtelne skojarzenia z Hamletem.
Dominik to dziecko epoki Internetu, kiedy każde słowo i gest może stać się sprawą publiczną, a granice między realnością a światem wirtualnym łatwo zgubić. Ktoś taki jak on, wrażliwy, pozbawiony skóry, szukający dopiero własnej tożsamości, bez wsparcia – łatwo traci kontrolę nad własnym życiem. Komasa, opierając się na solidnej dokumentacji tematu, nie tylko portretuje środowisko warszawskiej złotej młodzieży, ale mówi też coś istotnego o czasie wysokich płotów, zamkniętych, strzeżonych osiedli i ochroniarzy mających chronić ich mieszkańców przed całym złem świata. Tymczasem zagrożenie przychodzi z zupełnie innej strony…
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym