W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym. "Wszyscy jesteśmy z węgla", "Metr nad ziemią"

Kino w Teatrze Starym. "Wszyscy jesteśmy z węgla", "Metr nad ziemią"
Data rozpoczęcia 2013-04-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

„Wszyscy jesteśmy z węgla” Polska 2004 / 45’
„Metr nad ziemią” Polska 2012 / 42’
reżyseria: Tomasz Wiszniewski
filmy od 12 lat

Bilety: Normalne: 10 PLN, ulgowe: 8 PLN

„Wszyscy jesteśmy z węgla”
Tytuł filmu to cytat z wypowiedzi głównego bohatera. Z kamerą, której dotąd używał do rejestracji wesel i uroczystości komunijnych, Roman towarzyszy swoim kolegom i przyjaciołom, którzy po zamknięciu śląskich kopalń eksplorują biedaszyby, aby przetrwać. Niezrażeni urzędowymi zakazami ani narastającymi represjami policji i strażników miejskich, nie bacząc na nieuchronne ryzyko utraty zdrowia a nawet życia, ludzie zepchnięci przez demokratyczne przemiany i dziki kapitalizm na margines społeczeństwa walczą o godność i chleb dla swoich rodzin.
Magdalena Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

„Metr nad ziemią” film dokumentalny
Ukrainiec Siergiej był żołnierzem radzieckiej floty, kiedy na skutek odmrożenia kończyn amputowano mu obie nogi i palce u rąk. W ciągu 10 lat przeszedł aż 29 operacji, a poważne inwalidztwo i przeżyte cierpienia pozbawiły go woli życia.
Jednak w pewnym momencie w wyniku duchowej przemiany nastawienie Siergieja zmieniło się całkowicie. Dziś marzy o zbudowaniu domu dla tych, których spotkał podobny los. Świat z perspektywy jednego metra wzrostu wydaje mu się piękniejszy niż kiedykolwiek.
www.filmpolski.pl

Po projekcji odbędzie się spotkanie z gośćmi.
Prowadzenie: Magdalena Sendecka
Gość: Tomasz Wiszniewski