W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Wszystkie nasze strachy"

Kino w Teatrze Starym "Wszystkie nasze strachy"
Data rozpoczęcia 2022-12-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalny 10 zł, ulgowy 8 zł
Kategoria Film

reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt
scen. Łukasz Ronduda, Michał Oleszczyk, Katarzyna Sarnowska
zdj. Łukasz Gutt
wyst. Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra, Jacek Poniedziałek, Agata Łabno, Jowita Budnik
Polska 2021
91 minut

Przetworzona artystycznie quasi-biografia współczesnego artysty Daniela Rycharskiego, geja i gorliwego katolika, stała się największą niespodzianką ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni, dystansując znakomite przecież filmy w wyścigu po Złote Lwy. Co dostrzegli w niej jurorzy, ale też dziennikarze, DKF-owicze a przede wszystkim młodzież? Może fakt, że Ronduda i Gutt – idąc śladem pierwowzoru swojego bohatera – opisują rzeczywistość przebijając się przez schematy. Tak jak Rycharski ignorują i omijają barykady, nie lekceważąc ani nie schlebiając żadnej z wrogich stron. I zadają najważniejsze może dziś pytanie: o szansę na rozmowę w spolaryzowanym społeczeństwie. Czy skoro nie udaje się zapobiec tragedii, możliwa jest przynajmniej wspólna żałoba? I czy może się ona stać przestrzenią porozumienia? Budowania wspólnoty na nowo? „Wszystkie nasze strachy” to być może najważniejszy film ostatnich lat.

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym

wybrane nagrody:

  • FPFF Gdynia: Grand Prix Złote Lwy, nagroda za zdjęcia, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Jury Młodzieżowego, Don Kichot Polskiej Federacji DKF
  • Złota Taśma Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP
  • Nagroda Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC: nominacja
  • Polska Nagroda Filmowa Orzeł: nagroda Odkrycie Roku (Łukasz Gutt) nominacja dla najlepszego filmu, za reżyserię, scenariusz, zdjęcia, drugoplanowa rola kobieca (Jowita Budnik), drugoplanowa rola męska (Andrzej Chyra)
  • Nagroda im. Krzysztofa Krauze (Gildii Reżyserów Polskich): nominacja dla Rondudy i Gutta
  • Prowincjonalia, Września: Jańcio Wodnik za rolę męską (Dawid Ogrodnik); Odkrycie Festiwalu (Daniel Rycharski)
  • Nagroda im. Weroniki Migoń: nominacja (Dawid Nickel, Marta Kownacka)
  • Kozzi FF, Zielona Góra: Nagroda Jury Młodzieżowego

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.