W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Wszystko poszło dobrze"

Kino w Teatrze Starym "Wszystko poszło dobrze"
Data rozpoczęcia 2022-03-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 8-10 zł
Kategoria Film

"Wszystko poszło dobrze"
(Tout s’est bien passé)
Francja, 2021
reżyseria: François Ozon
scenariusz: François Ozon
obsada: Sophie Marceau, André Dussollier, Géraldine Pailhas, Charlotte Rampling
czas trwania: 110 minut

François Ozon adaptuje autobiograficzną powieść swojej nieżyjącej już przyjaciółki, Emmanuèle Bernheim, którą 85-letni ojciec po udarze poprosił o pomoc w przeprowadzeniu eutanazji. Pozbawiony sentymentalizmu, pozornie chłodny, sprawozdawczy styl narracji precyzyjnie oddaje ciężar dylematów egzystencjalnych głównej bohaterki (znakomita Sophie Marceau) i jej bliskich, którzy mierzą się tyleż z własnymi uczuciami i przekonaniami, co z ograniczeniami systemu prawnego.
Przejmujący film o odchodzeniu, pozbawiony taniego psychologizowania i jakiejkolwiek publicystyki, raczej otwiera dyskusję niż opowiada się po którejś ze stron, sugerując jednak dyskretnie, że prawo do zakończenia życia na własnych warunkach staje się kolejnym przywilejem bogatych...

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej