W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Ziemia"

Kino w Teatrze Starym "Ziemia"
Data rozpoczęcia 2023-09-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalny 12 zł, ulgowy 10 zł
Kategoria Film

BLISKO

Reżyseria: Lucas Dhont
Scenariusz: Lukas Dhont, Angelo Tijssens
Zdjęcia: Frank van den Eeden
Belgia/Holandia/Francja 2022
105 minut

Trzynastoletni Leo i Remi są nierozłączni. Poznajemy ich w czasie beztroskich wakacji, kiedy bez przeszkód mogą uprawiać swoje małe rytuały, bawić się i wygłupiać, i – być blisko. Ich relacja nie potrzebuje dookreślenia, wystarczy, że jest źródłem radości. Ale wakacje się kończą, a koledzy i koleżanki w nowej klasie słabo znoszą niejasne sytuacje, nawet jeśli nie mają złych intencji...  

Dhont buduje niezwykle subtelną opowieść o bolesnym pięknie dorastania, o straszliwym czasie przechodzenia z dzieciństwa w nastoletniość i o niszczącej sile społecznych oczekiwań. Nikogo przy tym nie oskarża, dzięki czemu w historii Leona i Remiego wybrzmiewają tony tragiczne, jak najdalsze od politycznych czy społecznych manifestów.  
 

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej