W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: „Zjednoczone Stany Miłości”

Kino w Teatrze Starym: „Zjednoczone Stany Miłości”
Data rozpoczęcia 2016-10-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Polska, Szwecja 2016 / 104 min.

scenariusz i reżyseria: Tomasz Wasilewski
zdjęcia: Oleg Mutu
obsada: Julia Kijowska (Agata), Magdalena Cielecka (Iza), Dorota Kolak (Renata), Marta Nieradkiewicz (Marzena), Tomasz Tyndyk (Adam), Andrzej Chyra (Karol), Łukasz Simlat (Jacek), Marcin Czarnik (Robert)

Przed seansem pokaz filmu krótkometrażowego: „Dom” / reż. Agnieszka Borowa/ Polska 2015 /14’ 

Opowieść o czterech kobietach spragnionych miłości i odmiany to trzeci film Tomasza Wasilewskiego (“W sypialni”, “Płynące wieżowce”), choć jego scenariusz powstał najwcześniej. Wasilewski jest subtelnym malarzem uczuć i doskonałym portrecistą kobiet. Nic dziwnego, że role u niego przyjęły znakomite aktorki z różnych pokoleń – Dorota Kolak, Magdalena Cielecka, Julia Kijowska i Marta Nieradkiewicz. Ich dylematy i decyzje śledzimy na szczególnym tle – jest rok 1990, tuż po przełomie politycznym, kiedy czuje się już nadchodzące zmiany, nie wiadomo jednak, w jakim kierunku one pójdą, ani co naprawdę przyniosą…

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej