W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym "Zupa nic"

Kino w Teatrze Starym "Zupa nic"
Data rozpoczęcia 2022-09-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalny 10 zł, ulgowy 8 zł
Kategoria Film

reż. i scen. Kinga Dębska
zdj. Andrzej Wojciechowski
wyst. Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, Przemysław Bluszcz, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski
Polska 2021
94 minuty

Słodko-gorzka opowieść o dorastaniu w latach 80. XX wieku. Po brawurowych „Moich córkach krowach” Kinga Dębska nakręciła w zasadzie ich prequel – bohaterki tamtego filmu mają tu po kilkanaście lat i szeroko otwartymi oczami oglądają groteskową rzeczywistość schyłkowego socjalizmu. Babcia opowiadająca zamiast bajek powstańcze historie, niezbyt zaradni rodzice, próbujący rywalizować z rodziną i sąsiadami w dążeniu do tzw. dobrobytu, i ich nieśmiałe marzenia. Pierwszy w rodzinie samochód i pierwsze wyjazdy za granicę. Upokorzenia i radości. Śmiech i łzy. I śmiech przez łzy...

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym

Ważniejsze nagrody:

  • Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce, Chicago 2021: Nagroda dla najlepszej komedii, Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu.
  • Polska Nagroda Filmowa Orzeł 2022: nagroda za drugoplanową rolę kobiecą (Ewa Wiśniewska) nominacja za dźwięk (Leszek Freund)
  • Prowincjonalia, Września 2022: Nagroda Główna Jańcio Wodnik za najlepszą fabułę, Jańcio Wodnik za rolę kobiecą (Kinga Preis)
  • Off Camera Kraków 2022: nagroda dla najlepszego aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych (Adam Woronowicz)