W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kino w Teatrze Starym: „Zupełnie Nowy Testament” (Le tout nouveau testament)

Kino w Teatrze Starym: „Zupełnie Nowy Testament” (Le tout nouveau testament)
Data rozpoczęcia 2016-05-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Zupełnie Nowy Testament” (Le tout nouveau testament)
Belgia, Francja, Luksemburg 2015 / 113 min.
reżyseria: Jaco Van Dormael
scenariusz: Jaco Van Dormael, Thomas Gunzig
występują: Pili Groyne, Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens, Yolande Morea, Laura Verlinden, Serge Larivière, Didier De Neck, Marco Lorenzini, Romain Gelin
 

Bóg żyje i mieszka w Brukseli – twierdzi Jaco Van Dormael. A co więcej, jest nikczemnikiem nienawidzącym świata, który stworzył. W rozdeptanych klapkach i powyciąganym szlafroku siedzi przy komputerze i zajmuje się wymyślaniem kolejnych praw utrudniających ludziom życie. O swoim nieżyjącym synu, zwanym JC, ma jak najgorsze zdanie. Okropnie traktuje też zahukaną żonę i dziesięcioletnią córkę Eę. Ta ostatnia jednak nie ma zamiaru znosić dłużej przemocowego ojca, a jej bunt będzie miał dalekosiężne konsekwencje.
Surrealistyczny czarny humor i chwile liryzmu, któremu poddajemy się bez oporu, bo zaprawiony jest ironią. I całkiem (?) poważne pytanie: jak wyglądałby nasz świat, gdyby to kobiety go urządziły?

Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej