W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Klaun Wrinkles
Data rozpoczęcia 2019-12-12
Godzina rozpoczęcia 18:15
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Gdy Pennywise przesiaduje w kanałach, Wrinkles naprawdę straszy dzieci.

Dzieci potrafią być naprawdę straszne. Gorsze od tych przerażających opętanych Antychrystów z horrorów są jedynie te prawdziwe – rozwrzeszczane, pyskate, nieposłuszne i złośliwe. Na całym świecie miliony rodziców każdego dnia zmagają się z koszmarnymi konsekwencjami wychowawczych potknięć – jedni konfiskują telefony, inni zamykają w pokojach, odcinają słodycze lub znajomych. Czasem jednak to nie wystarczy. W takich sytuacjach z pomocą nadchodzi Wrinkles. Wystarczy jeden krótki telefon, a najbardziej przerażający i niepokojący klaun na świecie zakradnie się do ogródka, na posesję sąsiada lub do sypialni twojej pociechy, by pomachać bąbelkowi zza krzaka lub wyjść spod jego łóżka. Skoro już popełniać rodzicielskie błędy, to dlaczego nie robić tego z rozmachem godnym internetowego mema?

W 2014 roku w sieci pojawiło się nagranie z klaunem wychodzącym spod łóżka, by przestraszyć niczego nieświadomą dziewczynkę. Tajemniczym intruzem okazał się Wrinkles – mężczyzna zawodowo zajmujący się straszeniem dzieci. Film szybko okrążył sieć i zyskał na niezwykłej popularności. Dokument Michaela Beacha Nicholsa przedstawia fenomen tajemniczego klauna – odpowiada na pytania, co stoi za stworzeniem Wrinklesa, kim jest mężczyzna w masce i dlaczego pragnie straszyć dzieci? Materiał jest również okazją do przybliżenia sposobu, według którego funkcjonują miejskie legendy, internetowe virale, z czego wynika strach przed klaunami i jak same dzieci postrzegają niepokojącą inicjatywę.

premiera: Fantastic Fest 2018
reżyseria: Michael Beach Nichols
obsada: D.B. Lambert
dokumentalny / USA / 2019
czas trwania: 75 min