W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Klezmaholics
Data rozpoczęcia 2011-05-16
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Zespół rozpoczął działalność w 2006 roku, w Lublinie. W 2008 roku, w ramach projektu Śpiewnik Żydowski grupa nagrała swoją pierwszą płytę pt. Greatest Hits.

Repertuar zespołu Klezmaholics to własne interpretacje tradycyjnych pieśni hebrajskich, psalmów, pieśni jidysz, utwory instrumentalne a także pieśni i piosenki autorskie, pisane na motywach Biblii hebrajskiej, Zoharu oraz Legend Żydowskich, wchodzące w dialog ze współczesnymi zjawiskami muzycznymi, jazzem, psychodelicznym rockiem oraz muzyką etniczną innych kultur (inspiracje słowiańskie, arabskie). Twórczość zespołu nie jest jedynie kompilacją starych cytatów w nowych aranżacjach. To muzyka nawiedzona żywym żydowskim duchem, zarówno przeszłości jak i współczesności.

W grudniu 2009 zespół zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie.
Klezmaholics jest jednym z nielicznych zespołów, które odwołując się do muzyki żydowskiej nie powielają "obowiązującego" schematu klezmersko-ethno-jazzowego.

Skład:
Piotr Mirski - teksty, muzyka, śpiew, mandolina, gitara, darabuka;
Anna Różycka - skrzypce, mandolina, bałałajka, suka biłgorajska, tuszpulur;
Mikołaj Wójcik - klarnety, instrumenty perkusyjne;
Łukasz "Dankton" Downar - gitara basowa, instrumenty perkusyjne;
Krzysztof Redas - perkusja

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej