W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Klub Fanów Dobrych Filmów: "Ukryte działania"

Klub Fanów Dobrych Filmów: "Ukryte działania"
Data rozpoczęcia 2017-11-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Nieznana, lecz fascynująca, prawdziwa historia trzech genialnych matematyczek, Afro-Amerykanek pracujących w NASA, które wbrew wszelkim przeciwnościom wzniosły się ponad podziały rasowe, płciowe i zawodowe, i odegrały absolutnie wyjątkową rolę w doprowadzeniu do pionierskiego, orbitalnego lotu astronauty Johna Glenna na pokładzie statku kosmicznego Mercury 6.

Film opisuje dynamiczną historię elitarnej grupy czarnoskórych matematyczek z NASA, które pomogły Stanom Zjednoczonym wygrać kosmiczny wyścig ze Związkiem Radzieckim, jednocześnie dając sygnał w walce o równe prawa. Większość z nas jest w stanie wymienić listę mężczyzn astronautów, którzy stawiali te ogromne kroki dla ludzkości w kosmosie: John Glenn, Alan Shepard czy Neil Armstrong. Jednak Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan czy Mary Jackson to postaci, o których nie uczy się w szkołach, a większość ludzi nawet nie wie o ich istnieniu, mimo że ich odwaga, mądrość i rola "ludzkich komputerów" były przełomowe w drodze człowieka do lotów w przestrzeń kosmiczną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej