W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Kochajmy się" 12 Księga Pana Tadeusza

"Kochajmy się" 12 Księga Pana Tadeusza
Data rozpoczęcia 2022-09-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Wydarzenie

Ewa Benesz – artystka sztuk performatywnych, twórczyni parateatru, początkowo głównie aktorka, u Byrskich w Gorzowie Wielkopolskim, w Teatrze Laboratorium Jerzego Grotowskiego w latach 1966-1968, współzałożycielka Puławskiego Studia Teatralnego działającego w latach 1970-1974, od połowy lat 70 – tych  autorka performatywnych wędrówek z Panem Tadeuszem  A. Mickiewicza. Autorka  przedsięwzięć artystycznych związanych z wielkimi dziełami literatury polskiej i europejskiej, m.in. Elegiami duinejskimi R. M. Rilkego (1977-1981), Studium o Weselu (Primo Studio w Neapolu, 2000), hymnów Wed i mitów kosmogonicznych w literaturze świata (2001 – 2006). Twórczyni oryginalnych parateatralnych cyklicznych zdarzeń, dzieł artystycznych związanych z czynioną tradycją, głównie z jej dziedzictwem wokalnym. Od ponad 20 lat uczy gościnnie w szkołach artystycznych i na uniwersytetach we Włoszech. Od 2012 dyrektorka kameralnego Festiwalu Spotkania z Opowiadaczami Świata w Lublinie.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 15.09.2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej