W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kociołek i wino – warsztaty kulinarne kuchni węgierskiej | IV. Spotkanie z kulturą węgierską

Kociołek i wino – warsztaty kulinarne kuchni węgierskiej | IV. Spotkanie z kulturą węgierską
Data rozpoczęcia 2023-10-21
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Warsztaty

Pokaz kuchni węgierskiej z jej charakterystycznymi daniami jednogarnkowymi w postaci potraw przygotowywanych w kociołkach. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką kuchni węgierskiej i posłuchać o tradycjach winiarskich na Węgrzech. W ramach warsztatów przygotujemy dwie potrawy gotowane w kociołku (mięsną oraz wersję wegetariańską) oraz spróbujemy węgierskich przekąsek i deseru.

Wydarzenie wyłącznie dla osób pełnoletnich. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CSK. 

IV. Spotkanie z kulturą węgierską to kolejna edycja projektu artystycznego,  realizowanego co roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie służy propagowaniu węgierskiej kultury w naszym mieście.  Poprzez integrację i żywy kontakt z dziedzictwem kulturowym Węgier, umacniamy tym samym relacje między naszymi narodami oraz rolę pomostową Lublina i naszej instytucji w tym procesie.

Projekt dofinansowany w ramach Węgierskiego - Polskiego programu Współpracy Międzynarodowej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej