W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolędowanie w Lublinie – spotkanie wędrujących grup kolędniczych

Kolędowanie w Lublinie – spotkanie wędrujących grup kolędniczych
Data rozpoczęcia 2024-01-05
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Organizatorami wydarzenia pn. „Kolędowanie w Lublinie – spotkanie wędrujących grup kolędniczych” są: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Lubelskie Stowarzyszenie „Zawsze Aktywni”.

Poszczególne, wędrujące grupy kolędnicze przedstawiają swoje programy artystyczne, nawiązujące do najstarszej formy kolędowania czyli chodzenia od domu do domu z żywymi zwierzętami. Uczestnicy wydarzenia kolędują m.in. z gwiazdą, szopką, kozą, turoniem, wężem, konikiem czy ptakami.

„Kolędowanie” ma na celu przypomnienie zanikających polskich obrzędów i zwyczajów bożonarodzeniowych. Służy rozbudzeniu aktywności artystycznej zarówno najmłodszej, jak i najstarszej wiekowo grupy mieszkańców Lublina, ich wzajemnej integracji oraz zachowaniu kulturowego przekazu międzypokoleniowego