W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Kolejność ujęć": Wernisaż wystawy fotografii uczestników projektu O-Twórz Lublin! w Cax Mafe

"Kolejność ujęć": Wernisaż wystawy fotografii uczestników projektu O-Twórz Lublin! w Cax Mafe
Data rozpoczęcia 2011-12-01
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Pub "Kwadrat", ul. Peowiaków 5
Kategoria Wernisaż

21 sierpnia 2011 roku, o godzinie 17:00 pod lubelskim ratuszem blisko 100 osób niekoniecznie sobie znanych nawzajem, spotkało się, by wspólnie pofotografować Lublin. Zachęceni wcześniejszymi akcjami, letnią pogodą, miłośnicy fotografii i miłośnicy Lublina, całe rodziny, paczki znajomych, samotni strzelcy, słowem pospolite ruszenie, społeczeństwo.
Projekt Stowarzyszenia Grupa Projekt – O-Twórz Lublin! zbliżał ludzi w duchu wspólnego działania i tradycyjnej fotografii. Wszystko zaczęło się od nieustającej pomysłowości Marcina Muchy Moszyńskiego – fotografa i konstruktora pin-box’u - aparatu otworkowego w formie pudełka do samodzielnego składania oraz równie nieustającej potrzeby nas wszystkich do działań w przestrzeni publicznej. W imię zacnej sztuki fotografowania, w 100. rocznicę urodzin fotografa Lublina - Stefana Kiełszni, wraz z Teatrem NN Grupa Projekt zaprosiła lublinian do wspólnego utrwalenia na zdjęciach jednej z najciekawszych ulic w centrum miasta. Tak powstał sekwencyjny obraz ulicy Kowalskiej widzianej oczami mieszkańców Lublina.

Kadry z akcji Sekwencje można już oglądać na stronie projektu www.openlublin.eu.


UWAGA: Fotografie prezentowane są równocześnie w dwóch miejscach: w Galerii Cax Mafe oraz w Kwadrat Pub. Wernisaż w Cax Mafe o g.19.00Organizator:
Stowarzyszenie Grupa Projekt
www.grupaprojekt.org

Kontakt:
Galeria na Sztuki // Marcin Moszyński: 602 667 601; Barbara Wybacz: 507 724 300