W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Komedia dell’arte | Festiwal Legend Lubelskich

Data rozpoczęcia 2016-09-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Rynek za Trybunałem
Organizator Fundacja Sceny InVitro; Urząd Miasta Lublin – Referat Turystyki
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Studio Dono, Komediany trupa dell’arte.
To atelier teatralne założone w 2008 roku przez małżeństwo aktorskie: Agnieszkę Cianciarę-Fröhlich i Jonathana Fröhlich. Spotkali się w Paryżu w École Internationale de Théâtre Jacques Lecoq. Tworzą spektakle według tradycyjnych reguł komedii dell’arte Są jednocześnie rzemieślnikami i artystami, sami piszą ramowe scenariusze – canevas, które w trakcie prób podczas improwizacji wypełniają działaniem i tekstem. Wierzą, że maski, charakterystyczny krok i kunszt aktorów są w stanie opowiedzieć więcej o naturze człowieka niż niejeden realistyczny spektakl.
W swoim dorobku mają cztery spektakle: „Sąsiadka, komedia dell’arte”, „Dell’arte Show”, „Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi” oraz „Pewnego razu w Wenecji” (spektakl we współpracy z Baletem Dworskim Cracovia Danza). 
Obecnie w skład grupy wchodzą: Agnieszka Cianciara-Fröhlich (capocomico), Jonathan Fröhlich i Łukasz Łęcki.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne