W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: 5’nizza
Data rozpoczęcia 2016-11-21
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Sala Operowa CSK (poziom 1), Plac Teatralny 1
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: 50/70/90 zł
Kategoria Koncert

Grupę tworzą Siergiej Babkin i Andriej „San” Zaporożec.
Wolność artystyczna, eklektyzm, a także zaangażowanie w kwestie współczesnego świata, ale bez nadmiernego dydaktyzmu, są elementami składającymi się na muzykę 5'nizzy. Łączą różne style muzyczne od reggae, ragga przez hip-hop i beatbox po muzykę kabaretową i jazz, a nawet punk-rock. Swoją muzykę wykonują w języku rosyjskim oraz ukraińskim. Nazwa zespołu w obu tych językach znaczy piątek – piatnica (пятницa).

Grupa powstała w Charkowie w 2000 r. Muzycy przerwali współpracę w 2007 - ich pożegnalne koncerty odbyły się wtedy w warszawskiej Stodole i krakowskim klubie Studio. Babkin realizował następnie solowe projekty, a Zaporożec tworzył w swoim nowym projekcie muzycznym SunSay.
4 marca 2015 grupa reaktywowała się. W opinii krytyków i publiczności ich twórczość zajmuje wysokie miejsce wśród takich sław gatunku jak Bob Marley (ich cover piosenki Jammin’ uważany jest przez wielu za najlepszy cover piosenki Boba Marleya), czy Manu Chao. Na szczyt wspięli się bez większego wysiłku. By osiągnąć sukces nie potrzebowali wielkich pieniędzy, reklamy czy intratnych znajomości. Zdobyli uznanie fanów dzięki swemu uporowi, talentowi i przede wszystkim oryginalnemu stylowi. Te wszystkie czynniki przyczyniły się do tego, że na ich koncerty przychodzą tysiące oddanych fanów, wypełniając największe sale w całej Europie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej