W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert „Adam Blues Band” i „Marek Makaron Band”

Koncert „Adam Blues Band” i „Marek Makaron Band”
Data rozpoczęcia 2013-09-14
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Koncert „Adam Blues Band” i „Marek Makaron Band” w ramach Lublin Blues Session 2013.

Marek Makaron Band to pierwszy w Polsce zespół, który wykonuje emocjonalne teksty starych śląskich pieśni ludowych w połączeniu z dźwiękami tradycyjnego korzennego bluesa rodem z Delty. Wspólny dla obu etos pracy oraz silne emocje tworzą niezwykle ciekawe połączenie. W repertuarze zespołu znajdują się między innymi stare zapomniane śląskie pieśni z okresu XV–XIX w. Napisane zostały w zanikającej gwarze śląskiej, także z okolic Śląska Opolskiego. Niejednokrotnie nie są znane ich melodie, gdyż były przekazywane z pokolenia na pokolenie w formie pisanej jak m.in. pochodząca z XV wieku katowicka pieśń żałobna "Skarga Umierającego", prawdziwy zabytek polskiej literatury. Projekt w krótkim czasie zaczął być rozpoznawalny i budzić powszechne zainteresowanie. Pod koniec 2008 ukazała się debiutancka płyta zespołu "Makaron po śląsku". Zespół wystąpił też na dużej scenie Międzynarodowego Festiwalu Rawa Blues (2008). W 2009 roku ukazał się film dokumentalny o liderze zespołu zrealizowany przez Telewizję Katowice.


Adam Blues Band działa od 2010 roku wykonując muzykę z pogranicza bluesa, jazzu i rocka lat 70-tych. Grupa prezentuje na koncertach głównie utwory autorskie zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Wielowątkowe, zmieniające tempo kompozycje i teksty śpiewane po polsku to cechy charakterystyczne prezentowanego repertuaru. W najbliższych dniach ukaże się płyta Adama Bartosia pt. „DOKĄD PÓJDĘ”, którą lider zespołu nagrał solo. Oficjalna premiera płyty 12.10.2013r.

Powiązane:

Dom Kultury LSM