W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Adam Strug "Leśny bożek i inne piosenki"

Koncert: Adam Strug "Leśny bożek i inne piosenki"
Data rozpoczęcia 2018-02-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 50 zł, II - 40 zł, III – 25 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

zespół w składzie:
Adam Strug - śpiew, akordeon
Szczepan Pospieszalski - trąbka
Michał Żak - klarnet
Mateusz Kowalski - mandolina, tara, śpiew
Wojciech Lubertowicz - instrumenty perkusyjne
Hipolit Woźniak - kontrabas, cytara

Jest wokalistą i instrumentalistą, autorem piosenek, kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej, badaczem i popularyzatorem muzyki tradycyjnej. Tym razem usłyszymy piosenki z ostatniej, czwartej płyty Leśny Bożek oraz wydanego w 2012 roku albumu Adieu. 
Piosenki Adama Struga mówią o antynomiach ludzkiego losu: miłości, śmierci, nadziei i rozczarowaniu. W warstwie literackiej odnajdujemy w nich kwiat poezji polskiej, ze wskazaniem na okres międzywojenny (Leśmian, Asnyk) oraz wiersze samego Struga. W warstwie muzycznej dają znać o sobie jego fascynacje polską muzyką tradycyjną i melodyką Bliskiego Wschodu. Jest to zdecydowanie muzyka taneczna. Autor deklaruje, że jego utwory służyć mają też wspólnemu śpiewaniu wierszy poetów polskich i obcych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej