W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Adam Wendt
Data rozpoczęcia 2023-07-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 70 zł - normalny | 55 zł – ulgowy
Kategoria Koncert

Jeden z najważniejszych saksofonistów polskiego jazzu, przedstawia swój nowy, flagowy kwartet, z którym realizuje album “My Choice” stanowiący artystyczne credo wybitnego artysty. „ Cała koncepcja i wszystkie dźwięki wypełniające płytę to efekt i dopełnienie kolejnego etapu mojej artystycznej podróży – wyjaśnia genezę sesji Adam Wendt. Każdy z tytułów to nazwa małego, ale istotnego fragmentu mojego życia, to symboliczny opis bardzo osobistych doznań, przemyśleń i zdarzeń, które mnie dotyczą. To sceny odnoszące się do przeszłości i teraźniejszości. Opowiadają o moich decyzjach i wyborach, ale też o sytuacjach, które wydarzyły się niezależnie ode mnie a także o tym, co dzieje się bardzo blisko mnie tu i teraz. Jestem szczęśliwy, że życie dało mi muzykę”. Kwartet podporządkował się intencjom artystycznym lidera i niezwykle sugestywnie, nostalgicznie, balladowo i kreatywnie jazzowo zrealizował album, który jest być może jednym z ważniejszych w rozległej dyskografii saksofonisty Adama Wendta.

Skład: Adam Wendt – saksofon, Paweł Tomaszewski – fortepian, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja

Bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej