W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Afenginn&Bastarda
Data rozpoczęcia 2018-06-30
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Scena na Błoniach
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Afenginn – pochodząca z Kopenhagi formacja jest dziś jedną z najciekawszych w całej Skandynawii grup z pogranicza folku, rocka oraz muzyki klasycznej (m.in. częste nawiązania do muzyki barokowej). Od lat Afenginn z powodzeniem koncertuje w całej Danii, w tym jako gwiazda największego festiwalu w tym kraju, czyli słynnego Roskilde. Poza swoją ojczyzną artyści zaistnieli m.in. na specjalnych koncertach w Nowym Jorku czy Austin podczas SXSW. Ich najnowszy album koncepcyjny pt. „Opus” to opera utrzymana w duchu chamber pop, łącząca wszystkie elementy charakterystyczne dla twórczości grupy, od muzyki poważnej do brzmień popularnych. W Lublinie Duńczycy zaprezentują się w premierowym projekcie, wspólnie z polskim triem Bastarda i będzie to jedna ze specjalnych produkcji tegorocznego festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Bastarda – ich album, wydany nakładem Lado ABC, stał się w opinii dużej części polskiej branży muzycznej jednym z najciekawszych wydarzeń muzycznych w 2017 roku. Trio w składzie Paweł Szamburski, Michał Górczyński i Tomasz Pokrzywiński, zaskoczyło wielu, sięgając po muzykę średniowieczną, którą skomponował nieco dziś zapomniany Piotr Wilhelmi z Grudziądza. To właśnie dzieła tego XV-wiecznego artysty były punktem wyjścia dla Bastardy i ich pracy na płytą „Promitat eterno”, opartej w dużej mierze na brzmieniu klarnetów i wiolonczeli. Gościnnie na albumie udzielił się też pianista Marcin Masecki, a całość stanowi bardzo oryginalny i świeży głos w tym gatunku muzycznym. Na potrzeby festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Bastarda łączy siły z dużym duńskim składem Afenginn, a co za tym idzie, na scenie dostaniemy iście imponujące instrumentarium i ponad dziesięcioosobową orkiestrę. Ten wspólny projekt będzie zarazem jedną z premier tegorocznej edycji festiwalu.

Wydarzenie w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2018 >>> 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej