W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Aga Derlak i Dawid Lubowicz | II Lubelskie Forum Muzyki Improwizowanej

Koncert: Aga Derlak i Dawid Lubowicz | II Lubelskie Forum Muzyki Improwizowanej
Data rozpoczęcia 2024-05-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

W dniach 14 – 17 maja 2024 w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie, miejscu kultowym dla lokalnej i krajowej sceny jazzowej, odbędzie się II Lubelskie Forum Muzyki Improwizowanej. Tegoroczna edycja odbywa się w ramach obchodów 80-lecia Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Na scenie Chatki Żaka zaprezentują się osobowości polskiej sceny jazzowej, takie jak Dominik Wania (14.05, godz. 19:00), Aga Derlak (tegoroczna laureatka nagrody Fryderyk) wraz z Dawidem Lubowiczem (15.05, godz. 19:00) oraz Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz z projektem „Nasza miłość” (17.05, godz. 19:00).

Podczas Forum odbędzie się również panel dyskusyjny „Improwizacja jazzowa: tradycje, drogi do mistrzostwa i kultury bycia z ludźmi”. Jego uczestnikami będą: Krzysztof Herdzin, Dawid Lubowicz, Henryk Miśkiewicz i Paweł Tomaszewski, a dyskusję poprowadzą Andrzej Białkowski i Mariusz Czubaj.

Na wszystkie koncert jest wstęp wolny!

Organizatorami wydarzenia są: Akademicki Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, Instytut Muzyki UMCS, Jazz Club „Pod Filarami”.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Redakcja Jazz Forum, Redakcja JazzPress, Radio Jazz