W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Ania Michałowska Quintet

Koncert: Ania Michałowska Quintet
Data rozpoczęcia 2013-09-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Akcja

Ania Michałowska Quintet
Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł

Jedna z wokalistek zaproszonych przez Włodka Pawlika do przygotowanego przez Teatr Stary koncertu-spektaklu „Wieczorem". Fantastycznie zaśpiewała w nim piosenkę „Po kąpieli” oraz towarzyszyła m.in. Dorocie Miśkiewicz i Kubie Badachowi.

Od bardzo dawna główną inspiracją Ani była amerykańska wokalistka Dianne Reeves. Poprzez zgłębianie różnych stylów muzycznych od bluesa, jazzu, latin jazzu aż po soul i gospel Ania odkryła co tak naprawdę ją porusza i o czym chce śpiewać. Urodziła się w 1983 roku w Lublinie, jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej UMCS. Obecnie jest studentką ostatniego roku Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalizacja: wokalistyka jazzowa. Brała udział w prestiżowych międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Do jej osiągnięć zaliczyć można również wydanie albumu „Inspiracje" nagranego wspólnie z zespołem Jazz Duo & Friends w 2007 r. Od lat koncertuje, a każdy jej występ jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność. To, co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej