W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Ania Michałowska Quintet

Koncert: Ania Michałowska Quintet
Data rozpoczęcia 2017-10-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

zespół w składzie:
Ania Michałowska - śpiew
Michał Iwanek - fortepian / instrumenty klawiszowe
Jakub Kotynia - gitary
Andrzej Święs - kontrabas / gitara basowa
Sebastian Frankiewicz - perkusja

"Najpiękniejsze pejzaże rodzą się we śnie… przyjemne, skąpane w słońcu będące odzwierciedleniem miłości, szczęścia i radości, ale i te zaciemnione – pełne zadumy, nostalgii." 
Anna Świderska 

Płyta „Snów pejzaże” to metaforyczne wyobrażenie jej twórców - Ani Michałowskiej i Jakuba Kotyni o otaczającym ich świecie. Krajobrazy kreślone za pomocą dźwięków dają wrażenie piękna, o którym tak często zapomina się w dzisiejszym świecie. Płyta zawiera utwory ukazujące wachlarz emocji i przeżyć. Dużym jej walorem są dopracowane teksty wyrażające podejście Ani do słowa jako pierwiastka posiadającego moc budowania i niszczenia. Muzyczne krajobrazy kreślone przez autorów płyty oraz ich przyjaciół, Mariusza Migałkę, Andrzeja Namiotę oraz Agatę Różycką, dotykają spraw najistotniejszych, prowadząc słuchacza przez świat marzeń, wspomnień dzieciństwa i życiowej refleksji. Autorzy rezygnują z patosu na rzecz szczerego, wyważonego, mimo wszystko jednak głębokiego przekazu.

Premiera albumu nastąpi 14 czerwca.

Ania Michałowska - absolwentka kierunku Wokalistyka Jazzowa Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach (2014) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (2005). Koncertuje, nagrywa, bierze udział w ciekawych projektach. W 2013 roku została zaproszona przez Włodka Pawlika (zdobywcę nagrody Grammy) do wzięcia udziału w słynnym już dziś projekcie "Wieczorem", spektaklu Teatru Starego w Lublinie, łączącego poezję Józefa Czechowicza i kompozycje Pawlika.
więcej: www.aniamichalowska.pl

Michał Iwanek - pianista, aranżer, kompozytor, producent i akompaniator. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie ma na koncie mnóstwo koncertów w Polsce i za granicą. Współpracował z Teatrem „Osterwy” w Lublinie, kultowym kabaretem „Loża 44”, Mariuszem Bogdanowiczem.

Jakub Kotynia - gitarzysta, kompozytor, aranżer oraz pedagog. Jest absolwentem Wydziału Kompozycji, Edukacji, Interpretacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz z zespołem Double Decker zajął II miejsce na konkursie jazzowym Jazzda 2010 oraz III miejsce na konkursie Europejskie Integracje Muzyczne 2010.

Andrzej Święs - czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej, absolwent klasy kontrabasu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2008).
Na stałe współpracuje z zespołem Soundcheck oraz kwartetem Grzegorza Nagórskiego. Na swojej drodze artystycznej pracował z takimi artystami jak: Lee Konitz, Janusz Muniak, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Adam Pierończyk, Piotr Baron, Joachim Mencel, Ewa Bem, Leszek Żądło, Wojciech Groborz. 

Sebastian Frankiewicz - perkusista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie dr Adama Buczka. Laureat wielu krajowych konkursów jazzowych, m.in: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Standardów Jazzowych w Siedlcach. W latach 2000/01/02 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W jego dorobku można odnotować współpracę z takimi artystami polskiej sceny muzycznej jak: Urszula Dudziak, Grażyna Auguścik, Lora Szafran, Dorota Miskiewicz, Aga Zaryan, Monika Borzym, Kayah, zespół Bisquit, Michał Urbaniak, Jansz Muniak, Wlodzimerz Nahorny, Wojciech Młynarski, Grzegorz Karnas, Mariusz Bogdanowicz, Kuba Stankiewicz, a także z wykonawcami zagranicznymi: Kevin Mahogany, Patricia Barber, Mark Thomas.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej