W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Antoni Cwojdziński – „Hipnoza”

Koncert Antoni Cwojdziński – „Hipnoza”
Data rozpoczęcia 2015-05-17
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Studio Muzyczne Radia Lublin, Ul. Obrońców pokoju 2

Antoni Cwojdziński – „Hipnoza”
Polski Teatr Ludowy we Lwowie
Jadwiga Pechaty
Wiktor Lafarowicz
Zbigniew Chrzanowski - reżyseria
Dariusz Drzazga - skrzypce
Karol Garwoliński - fortepian

Program:

Antoni Cwojdziński „Hipnoza”.
W drugiej części wieczoru zabrzmią utwory kameralne
Andrzeja Cwojdzińskiego, który przed laty był dyrektorem Filharmonii Lubelskiej
Wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
„RYTMY I DŹWIĘKI” | AutorskaGaleriaHol, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4


Bilety w cenie: 20 zł

Antoni Cwojdziński (ur. w 1896 roku w Brzeżanach – zmarł w 1972 roku w Londynie) fizyk z wykształcenia, komediopisarz, scenarzysta, aktor m.in. wileńskiej „Reduty”, kierowanej przez Juliusza Osterwę. Był autorem popularnych przedwojennych komedii, należących do nurtu „komedii scjentystycznych”, które w lekki i nieco prześmiewczy sposób podejmowały modne motywy teorii naukowych. Szczególną popularnością cieszyła się przed wojną „Freuda teoria snów”. Taką też jest „Hipnoza” napisana w 1964 roku.
Para bohaterów spotyka się w gabinecie znanego doktora hipnoterapeuty. Bohaterka komedii - popularna aktorka przychodzi do lekarza aby usunąć przy pomocy hipnozy kłopot z zanikaniem głosu podczas śpiewu.
W trakcie seansów hipnotycznych, nie koniecznie udanych, ulegają wzajemnej fascynacji, którą początkowo próbują dość skutecznie ukrywać za parawanem docinków i uszczypliwości. Jednak wszystko kończy się tak, jak na liryczną komedię przystało.W przedstawieniu występują popularni aktorzy lwowskiej sceny - Jadwiga Pechaty, Wiktor Lafarowicz oraz Irena Słobodiana.