W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Babooshki
Data rozpoczęcia 2022-07-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Babooshki to zespół, który powstał w 2009 roku. Jego podstawę tworzą dwie wokalistki: Polka – Karolina Beimcik i Ukrainka z pochodzenia – Dana Vynnytska. Ich pomysły muzyczne opierają się na bogatej tradycji muzycznej naszej części Europy, melodie uzyskują jazzową oprawę, łącząc cechy folkloru z nietypową harmonią. Wszystko to krystalizuje się w akustycznym brzmieniu gitary i kontrabasu, wokalistki zaś pokazują, jak wiele podobieństw zachodzi pomiędzy reprezentowanymi przez nie kulturami. Wspólna płaszczyzna dźwięków pozwala zatem ująć etniczność jako pole różnych energii i indywidualności. 

Suport: Krzysztof Leszek Sawicki  – pasjonat jazzu, współtwórca festiwalu JazzBez  i wielu innych polsko-ukraińskich inicjatyw kulturalnych. Mistrz gry na harmonijce ustnej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej